Rızık ALLAHtandır

(1/1)

vedduha:
Rızık ALLAH'tandır
     Henüz 2-3 senelik evliydik.O zamanlar maddi durumumuz bugün ki gibi iyi değildi. Eşim sabah işe giderken ona "akşama yoğurt ya da domates alır mısın" diye sordum. "Hiç param yok alamam " dedi. Canım da o kadar istiyordu ki, üzüldüm. O gün öğleden sonra bir komşum bir kova ev yoğurdu, diğer komşumsa bir poşet dolusu domates getirmişti. Yoğurt Beykoz'dan, domates ise Sivas'tan gelmişti onlara.Dolayısıyla da bana.
      Akşam eşim eve döndüğünde domates ve yoğurdu görüp "bunlar nerden" diye sordu hayretle. "Mevla gönderdi" dedim. Beykoz'da bir el bilmeden bize yoğurt mayalamıştı, Sivas'ta bir çiftçi bilmeden bizim için domates yetiştirmişti.Ama o rızıkların üzerine bizim adımızı yazan ve bedava adrese teslim ettiren Rabim'di. Nasıl şükretmezdim ki?

ebvaa:
bizleri rızıklandıran ALLAH'a hamdolsun

hakyolcusu:
evet nasıl şükretmeyelim ki..eğer birşeylerin şuuruna varabilmişsek şükretmemek bize yakışmayan bir hareket olur.hele rızkın rabbimizin taktirinde olduğunu biliyorsak her halimize binlerce kez şükretmemiz gerekmez mi.bir çoğumuz rızık konusunda endişeye düşeriz..hep geleceğin telaşı vardır üzerimizde ..görüp göremeyeceğimizi bilmediğimiz gelecek için debelenir dururuz..sanki birşeyleri değiştirmek çoğu az azı çok yapmak bizim elimizdeymiş gibi..ne büyük bir gaflet..ama bize düşenin rabbimize tevekkülden başkası olmadığını bilmek ne büyük saadettir..ne büyük huzur..ebede uzanan yolda  ne gam kalır ne tasa..
rabbim hepimizi şükreden kullarından eylesin..
selametle..

vedduha:
Alıntı

rabbim hepimizi şükreden kullarından eylesin..
selametle..
Ecmain inş...ALLAH razı olsun...

VERA:
Alıntı sahibi: vedduha üzerinde 01 Aralık 2008, 13:23:45

Rızık ALLAH'tandır
     Henüz 2-3 senelik evliydik.O zamanlar maddi durumumuz bugün ki gibi iyi değildi. Eşim sabah işe giderken ona "akşama yoğurt ya da domates alır mısın" diye sordum. "Hiç param yok alamam " dedi. Canım da o kadar istiyordu ki, üzüldüm. O gün öğleden sonra bir komşum bir kova ev yoğurdu, diğer komşumsa bir poşet dolusu domates getirmişti. Yoğurt Beykoz'dan, domates ise Sivas'tan gelmişti onlara.Dolayısıyla da bana.
      Akşam eşim eve döndüğünde domates ve yoğurdu görüp "bunlar nerden" diye sordu hayretle. "Mevla gönderdi" dedim. Beykoz'da bir el bilmeden bize yoğurt mayalamıştı, Sivas'ta bir çiftçi bilmeden bizim için domates yetiştirmişti.Ama o rızıkların üzerine bizim adımızı yazan ve bedava adrese teslim ettiren Rabim'di. Nasıl şükretmezdim ki?

ALLAHu ekber...RABBİM HESAPSIZ RIZIK VERENDİR...

Navigasyon

[0] Mesajlar