Ana Sayfa Yardım Giriş Yap Kayıt

Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: LÂ İLÂHE İLLÂLLAH MUHAMMEDÜR RESULULLAH diyen herkesle din kardeşiyiz!  (Okunma Sayısı 3353 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
.سْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ
Üye Grubu : Azimli Kardeş Üye
Konu Sayısı : 1264
Dua Et : ALLAH Seni Affetsin 31

Kişisel Mesaj : Edeple gelen..Lütufla gider..
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 21 Ağustos 2007, 16:00:46 »

"Biz, ALLAH'a ve bize indirilene; İbrahim, İsmail, İshak, Ya'kub ve esbâta indirilene, Musa ve İsa'ya verilenlerle Rableri tarafından diğer peygamberlere verilenlere, onlardan hiçbiri arasında fark gözetmeksizin inandık ve biz sadece ALLAH'a teslim olduk' deyin."(2/136)
Kulağıma geliyor Müslümanlar arasında konuşuluyor. "Şucular istikamet üzere değildir, biz istikamet üzereyiz" yada "yada şunlar doğru yolda değil, biz doğru yoldayız." Gibi sözlerle ayrılıklar meydana getiriliyor.
Hâlbuki "Lâ ilâhe illâllah MUHAMMEDür Resulullah" diyen herkes birbiri ile iman kardeşidir. Şunu unutmayın, bazı mümin kardeşlerimizin, bir takım noksanlıkları olsa da onlar yine de bizim kardeşlerimizdir.
Elhamdülillah itikatları tamam olan kardeşlerimize, ALLAH–u Teala en kısa zamanda noksan taraflarını tamamlamayı nasıp eder inşALLAH...
"Eğer onlar da sizin inandığınız gibi inanırlarsa doğru yolu bulmuş olurlar; dönerlerse mutlaka anlaşmazlık içine düşmüş olurlar. Onlara karşı ALLAH sana yeter. O işitendir, bilendir." (2/137)

* * *
Efendibabamdan dinlemiş, başından geçen bir olayı şöyle anlatmıştı:
"Bir gece seher vaktinde oturmuş tefekkür ediyordum. Baktım şeytan aşikâre yanı başımda duruyor. Bana dedi ki:
–Sen hangi mezheptensin?
Bende:
–Ehl–i Sünnet ve'l–cemaat mezhebindenim, dedim.
Şeytan:
–Mezhebinin hak olduğuna delilin nedir?
Ben:
–Kur'an–ı Kerim'dir, dedim.
Şeytan:
–Her mezhep senin gibi Kur'an–ı delil gösteriyor. Onların haksız senin haklı olduğunu nasıl anlatacaksın.
Bunun üzerine Şeytan'a haklı olduğumu beyan eden birçok ayet–i kerime ve hadisi şerifler okudum. Ne var ki hiçbiri şeytanı ikna etmedi. Şeytanla bu mücadelem uzun surdu, yorgun düştüm, aciz kaldım. Yanındaki yatağa uzandım. Yatağa sırt üstü uzanmıştım ki, Mevla Teala Bakara süresinden bir ayet–i kerimeyi aklıma getirdi. Hemen yataktan kalktım ve Şeytan'a şu ayet–i kerimeyi okudum:
"Eğer onlar da sizin inandığınız gibi inanırlarsa, doğru yolu bulmuş olurlar. Dönerlerse, mutlaka anlaşmazlık içine düşmüş olurlar. Onlara karşı ALLAH sana yeter. O işitendir, bilendir." (2/137)
Ayet–i kerimeyi okuduktan sonra dedim ki: "Bu ayet–i kerime nazil olduğu zaman ne Mutezile nede Şia ne Cebriye ne Kaderiye nede diğer batıl mezhepler ortada yoktu. Sadece Resulullah SallALLAHu Aleyhi ve Sellem ve ashabı vardı, onlar hak üzerinde idiler. Bu durumda dünyanın son günü gelinceye kadar, ancak Resulullah ve ashabı gibi inanıp, onlar gibi amel edenler, onlara hakkıyla tabı olmuş ve hidayet üzerine olmuş olurlar. İşte 'Ehl–i sünnet Ve'l–Cemaat' işte bu yol üzerinde olanlardır.
Şeytan bu açıklamam üzerine hiçbir şey demeden çekilip gitti."
Ey Müslümanlar! Buradan çıkaracağımız çok önemli bir ders var. Herkes ben hak yol üzerindeyim diyebilir. Hak yol üzerinde olmanın delili nedir? Resulullah SallALLAHu Aleyhi ve Sellem nasıl inandı ise öyle inanıyorsak, o zaman doğru yoldayız. Resulullah'ın inandığı gibi inanan, yaptığı amel gibi amel edenler doğru yoldadır. Bunun aksı durumunda olanlar ancak ayrılık yolundadırlar.
Bu yol Kur'an yoludur. Kur'-an'dan uzaklaştın mı işin bitti. Sünnetten ayrıldın mı işin bitti. Menfaatleri için bir oya bir bu yana donenler var. Onlarda fitne ehlidir.

"Cihan fitne dolmuş gel gidelim,
Cemali ba kemale seyridelim."
بسم الله الرحمن الرحيم
Üye Grubu : Vefakâr Kardeş Üye
Konu Sayısı : 673
Dua Et : ALLAH Seni Affetsin 148

Kişisel Mesaj : “İnna lillahi ve inna ileyhi raciun”
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2007, 22:53:18 »

ALLAH senden razı olsun gercekten cok güzel bir yazı faydalandık cok güzel açıklamış
Ubeydullah'in İmzasi

...........
Üye Grubu : Çalışkan Kardeş Üye
Konu Sayısı : 46
Dua Et : ALLAH Seni Affetsin 30

Kişisel Mesaj : ALLAHTAN BAŞKA İLAH YOKTUR..
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2008, 22:14:59 »

KARDEŞİM HERKES Lâ ilâhe illâllah MUHAMMEDür Resulullah DİYOR.AMA ANLAMINI BİLMEDEN DIYOR LA İLAHE DEN HİÇ BİR FİKRİ YOK KURU KURUNA Lâ ilâhe illâllah MUHAMMEDür Resulullah DİYOR YINEDE DİN KARDEŞİMİZ OLURMU?
şehadet aşkı'in İmzasi

'Rabbimiz, biz: 'Rabbinize iman edin' diye imana çağrıda bulunan çağırıcıyı işittik, hemen iman ettik. Rabbimiz, bizim günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört ve bizi de iyilik yapanlarla birlikte öldür.'A'li imran 193
.سْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ
Site Yöneticisi
*
Konu Sayısı : 1341
Dua Et : ALLAH Seni Affetsin 985

Kişisel Mesaj : Ebu MUHAMMED Salih
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2008, 23:25:49 »

KARDEŞİM HERKES Lâ ilâhe illâllah MUHAMMEDür Resulullah DİYOR.AMA ANLAMINI BİLMEDEN DIYOR LA İLAHE DEN HİÇ BİR FİKRİ YOK KURU KURUNA Lâ ilâhe illâllah MUHAMMEDür Resulullah DİYOR YINEDE DİN KARDEŞİMİZ OLURMU?

bizler beyana tabi olan bir ümmetiz.

Ancak gelin görünki bugün öyle bir hal aldıki bu durum kişiler bunu dil ile ikrar ettiklerini sanıyorlar ancak ne dilleriyle ikrar ediyorlar nede kalpleriyle tasdik.. Bu hususta bazı kardeşlerimiz usame b. zeyd (r.a) örneğini verebilirler. Unutulmaması gereken şuki onun öldürdüğü kimse la ilahe illALLAH dedikten yani dil ile ikrar ettikten sonra bunu zıddı olan hiçbir eylem yapmadı/yapamadı. Bu yüzden batinisini ALLAH a bırakmakla birlikte kişinim Müslüman olduğu ortadadır. Ancak günümüzdeki insanlarda bu kelimeyi söylemekte hayatlarında kelimenin getirdiği inkilabı yaşamamaktadırlar. Şiimdi bu noktada bizler ne yapmalıyız? Onlar Müslüman mı? Mürted mi? yoksa Müşrik mi? Bizler aksini görene kadar Müslüman olduklarına şahidlik ederiz. Ancak aksini gördükten sonra da kimseyi zorla Müslüman sıfatına koyamayız. Bu hususa (tekfir ve imanı halid ağabeyin derlemesinden fazlaca faydalanarak öğrenebilirsiniz İNŞAALLAH) dikkat etmemiz gerekmektedir.Zira yozlaşan dinin en büyük düşmanları bu kutlu kelimeyi söylemekle birlikte hayatlkarında kelimenin yansımasını göstermeyenlerdir.

Kaba bir tabir ile teybede la ilahe illALLAH MUHAMMEDun resulullah diye kayıt etsek o hiç bıkmadan sabah akşam üzerine verilen vazifeyi yerine getirecektir. Kim diyebilirki teyp imana geldi? Ya da elimize bir tesbih alıp susuz olduğumuz bir günde sabahtan akşama kadar su su su diye tesbih çeksek kim diyebilirki susuzluğumuz gider? (ALLAH ın bunu kendi lutfu ile gidermesi hariçtir) Tabiki susuzluğun gitmesi için kalkılıp su içilmesi gerekmektedir. Yapılan zikirde ancak o zaman anlam kazanacaktır. Bizlerde ne zamanki kelimeyi sadece ağızdan dökülen bı bı bı lardan öteye götürür bir yaşam biçimi yaparsak o zaman yukardaki söylemin muhattabı olabiliriz.(kişinin ilmi eksikliği dolayısıyla bilmedikleri istisna) Önemli olan; Aralarında hükmetmesi için, ALLAH'a ve elçisine çağrıldıkları zaman mü'min olanların sözü: "İşittik ve itaat ettik" demeleridir. İşte felaha kavuşanlar bunlardır. Kim ALLAH'a ve Resûlü’ne itaat ederse ve ALLAH'tan korkup O'ndan sakınırsa, işte 'kurtuluşa ve mutluluğa' erenler bunlardır.(Nur;51-52) ayetine muhattap olabilmektedir. Yoksa bir kişi bu kelimeyi dilini dökmekle birlikte recm i çağ dışılık olarak zikrediyorsa ya da faizi helal kılıyorsa yine kardeşmiyiz?

ALLAH razı olsun..
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2008, 23:28:39 Gönderen: Mus'ab » Kayıtlı
Mus'ab'in İmzasi

Hasan el-Benna diyorki:

"Eğer denilirse size, davetiniz neyedir? İnsanlığı neye çağırıyorsunuz? Cevabınız şu olsun! ALLAH Resulunun getirdiği İslama çağırıyoruz. Yönetimde Onun bir parçasıdır. Hürriyetse O nun farzlarından bir farzdır. Davetimiz işte bunlaradır. Bu doğrudan doğruya siyasettir diye itiraz edelerse Hayır! Bu İslamın ta kendisidir. Biz bu tür bölümleri,dilimleri bilmeyiz deyin. Şayet siz devrim davetçilerisiniz derlerse bunada şu cevabı verin. Deyin ki: Biz Hakkın ve barışın davetçileriyiz. Buna inanıyor ve bununla şeref duyuyoruz. Şayet siz bize karşı çıkar ve davetiğmizin yoluna durusanız bu durumda ALLAH kendimizi savunma hususunda bize izin vermiştir. Sizse zalim intikamcılar konumuna girmiş olursunuz. Bu kez çeşitli kişiler ve heyetlerden yardım görüyorsunuz diyebilirler size. Hemen cevap verin. biz yalnz ALLAH a inandık ve sizin sizin putlarınızı tanımıyoruz. Söyleyecek söz bulamayıp saldırgan bir tavır içine girecek olurlarsa, size selam olsun biz cehillerle ilgilenmeyiz ayetini söyleyip çekiliniz."
...........
Üye Grubu : Çalışkan Kardeş Üye
Konu Sayısı : 46
Dua Et : ALLAH Seni Affetsin 30

Kişisel Mesaj : ALLAHTAN BAŞKA İLAH YOKTUR..
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2008, 10:10:08 »

ALLAH RAZI OLSUN...
şehadet aşkı'in İmzasi

'Rabbimiz, biz: 'Rabbinize iman edin' diye imana çağrıda bulunan çağırıcıyı işittik, hemen iman ettik. Rabbimiz, bizim günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört ve bizi de iyilik yapanlarla birlikte öldür.'A'li imran 193
بسم الله الرحمن الرحيم
Konu Sayısı : 673
Dua Et : ALLAH Seni Affetsin 148

Kişisel Mesaj : “İnna lillahi ve inna ileyhi raciun”
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2008, 10:55:15 »

LA İLAHE İLLALLAH...
İşte gönlümüzdeki bütün tabuları yıkan,sahte ve yalan olan düzeni alt üst eden,Kainatın ana merkezine taht kuran kelime..LAİLAHEİLLALLAH....
Ubeydullah'in İmzasi

Üye Grubu : Azimli Kardeş Üye
Konu Sayısı : 120
Dua Et : ALLAH Seni Affetsin 36

Kişisel Mesaj : muştu
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2008, 14:58:39 »

Muvahhid bir Mü'min Müslüman kişinin, yegane hayat nizamı İslam'ın reddettiği her türlü aşırılıktan sakınarak, emredildiği gibi doğruluk üzere bulunması anlamına gelen istikamet yani "doğru, düzgün, dengeli, sabit ve kararlı" olmalıdır...

Ebu Ali Cürcanî şöyle demiştir: İstikâmet sahibi ol, kerâmet sahibi olma! Zira nefsin Kerâmeti taleb hususunda hareket hâlindedir. Aziz ve Celîl olan Rabbin ise, senden istikâmet taleb etmektedir. 18)  Abdulkerim Kureyşî,  A.g.e. Sh.351.
hanzele'in İmzasi

ALLAH gayemiz, Peygamber aleyhisselam önderimiz, Kur'an yasamız, Cihad yolumuz, ALLAH yolunda ölüm en büyük hedefimiz"
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: